کار تیمی

کارتیمی

بگذارید یک حقیقتی را به شما بگویم بدون یک تیم قوی نمیتوانید بزرگ شوید برای بزرگ شدن و پیشرفت کردن نیاز به یک تیم قوی دارید اما سوال اینجاست چگونه میتوانیم یک تیم قوی و حرفه ای داشته باشم؟

یک تیم قوی

وقتی صحبت از یک تیم قوی می شود یعنی بازیکنان قوی و حرفه ای . بازیکنان قوی را یا باید تربیت کرد یا جایگزین بازیکنان قبلی خود کرد . در این مقاله به شما کمک میکنیم تا در هر دو صورت بتوانید به هدف اصلی خود یعنی ساختن یک تیم قوی برسید.
میخواهیم یک راز را با شمادر میان بگذاریم شاید یک راز دردناک ; ممکن است شما رهبر یک تیم باشید باید بگوییم تمام اعضای تیم شما به شما نگاه میکنند و دقیقا از شما الگو میگیرند پس شما برای شروع باید از خودتان شروع کنید,شما باید بهترین عضو تیم خود باشید . وقتی علم و عمل باهم ،هم سو باشد میزان تاثیر گذاری شما روی تیمتان بیشتر خواهد شد.
شاید تنها دغدغه شما این باشد که چه کنید تا هر تیمی طالب شما باشد اگر چنین هست به شما تبریک میگوییم که برای پیشرفت خود قدم برداشته اید .
برای ساختن یک تیم حرفه ای و قوی نیاز به یک یا چند ابزار دارید.در این مقاله شما را با ۱۷ اصل تیم سازی آشنا می کنیم.

۱-انعطاف پذیری وسازگاری

اگر دوست دارید با دیگران خوب کار کنید و یک بازیکن خوب تیمتان باشید باید سعی کنید با تیمتان سازگار باشید. حتما برایتان سوال پیش آمده که سازگیکی دیگر از ویژگی های افراد انعطاف پذیر امنیت است.

افرادی که از نظر عاطفی احساس امنیت نکنند همه چیز را بصورت تهدید و چالش می بینند. آنها اضافه شدن یک نیروی با استعداد به تیم را یک چالش برای خود می بینند و همواره یک حس بدگمانی دارند. در مقابل افراد سازگار خیالشان راحت است و با هر تغییر عصبی نمیشوند.آنها موقعیت جدید یا تغییر جدید در مسئولیت های خود را بر اساس شایستگی خودشان تفسیر می کنند.اری یعنی چه؟

سازگار بودن به این معنی نیست که با هیچ کس چالش نداشته باشید بلکه به این معنی است که از چالش های به وجود آمده یک فرصت بسازید و آن را به پله ترقی خود تبدیل کنید شما موفق نخواهید شد مگر اینکه در تغییر کردن هم ماهر باشید.

افراد انعطاف پذیر و سازگار چه ویژگی هایی دارد؟

افراد انعطاف پذیر عاشق ناشناخته ها هستند. اولویت اولشان ورود به فرضیه های کاری جدید است. آنها به شدت آموزش پذیر هستند باور آنها این است که وقتی کسی سخت کار کند و در یک رشته به شدت ماهر شود می تواند این قابلیت را به تلاشگران جدید انتقال دهد،در مقابل کسانی که آموزش پذیر نباشند در هنگام تغییرات لجظات سختی را دارند و به سختی سازگار می شوند.

الف- احساس امنیت می کنند .

یکی دیگر از ویژگی های افراد انعطاف پذیر امنیت است. افرادی که از نظر عاطفی احساس امنیت نکنند همه چیز را بصورت تهدید و چالش می بینند. آنها اضافه شدن یک نیروی با استعداد به تیم را یک چالش برای خود می بینند و همواره یک حس بدگمانی دارند. در مقابل افراد سازگار خیالشان راحت است و با هر تغییر عصبی نمیشوند.آنها موقعیت جدید یا تغییر جدید در مسئولیت های خود را بر اساس شایستگی خودشان تفسیر می کنند.

ب- خلاق هستند .

افراد سازگار همواره در زمان های سخت یک ایده و راه حل دارند انها همواره برای هر مشکلی فکر می کنند و راه حل های خوب پیشنهاد می دهند و چون ذهن خلاق و تفکر پذیر دارند وقتی کار جدید و مسئولیت جدید به انها پیشنها می گردد با اشتیاق میگویند

بله بیایید آنرا امتحان کنیم.حتی اگر خراب کنیم.

ج- به فکر خدمت کردن به دیگران هستند .

دریک جمله بگویم اگر هدف شماخدمت کردن به تیم است ایجاد سازگاری درجهت تحقق آن هدف سخت نیست. کسی که برای دیگران کاری انجام ندهد برای خودش هم کاری انجام نمیدهد.
اگر تغییرات شما هم راستا با تغییرات تیم شما نباشد ممکن است تیم شما را تغییر دهد.

درباره‌ی Artemis

being good is easy. awesome need practice

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *