مدیریت چند نسلی

در این مقاله در مورد انسان هایی صحبت کنیم که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند در حالی که قبل از اون از حمایت همه جانبه خانواده برخوردار بوده اند و زمان ورود به بازار کار انها فرا می رسدو انها خود را در این دنیای متفاوت چگونه می بینند؟دنیایی متفاوت با خانواده و دانشگاه!!

انها ساده ترین راه را می پذیرند

”  از دست دادن باور و اعتماد به نفس خود “

افسردگی

ما در مورد گروهی از انسان ها صحبت میکنیم که اوایل دهه ی ۱۹۸۰ میلادی و تا اواخر ۱۹۹۰ (دهه ۶۰ ها در ایران) متولد شده اند که به نسل “Y” یا هزاره معروف هستند. افرادی که مدیریت انها سخت است. افرادی که تکبر ,خود شیفتگی,خودخواهی و تنبلی از صفات برجسته ی انهاست.

نسل های قبل وقتی ناراحت یا غصه ای داشتند. با هم نوعان خودشان صحبت میکردند.ولی نسل امروزی دنبال چیز دیگری میرود.

ایا می دانید با صحبت کردن بادیگران و زاحت شدن ما از غم و غصه هایمان باعث ترشح هوزمون دوپامین می شود و حس ارامش را به دست می اوریم ولی نسل امروز مانند معدود افرادی که در نسل قبل  با روی اوردن به دخانیات و الکل به دبال پوشش دادن این کمبود عاطفی خود بوده اند الان هم در نسل جدید با کارکردن با موبایل و شبکه های اجتماعی این چنین هورمونی(دوپامین) ترشح می شود.

 

شاید متفاوت ترین نسل با توجه به حجم زیاد تغییرات زندگی با نسل های مختلف از متولدین ۱۳۰۰ تا ۱۳۹۰ که در این صده شدیدترین تغییرها و تنوع هارو مشاهده کرده اند. نها را تبدیل به افرادی بدون تمرکز,سردرگم و نا اشنا با اینده خود کرده است که این اصل مهم مسوولیت سرپرست انها را به عنوان یک رهبر و نه یک مدیر, سنگین تر می کند. زیرا او باید بتواند به انها  انکیزه و امید و مسیر و هدف بدهد تا این انسان نسل هزاره پرتلاش و پرتوان در راستای تحقق اهداف مجموعه و سازمان گام بردارد.

 

چرا شما به عنوان یک مدیر یا صاحب کسب و کار و یا علاقه مند به این حوزه باید اطلاعات کافی در مورد نیروهای چند نسلی داشته باشید؟

 

چون مسن ترین افراد این نسل تقریبا در سنین ۳۶ و ۳۷ سالگی و جوانترین انها در حال ورود به بازار کار هستند انها مدیران  و کارافرینان و مصرف کنندگان حال و اینده اند.

این نسل را جویندگان اینده معرفی میکنم. چرا که اجداد ما می دانستند که چه کاری را و چگونه باید انجام دهند.ولی جوانا نسل هزارهنمی دانند و می خواهند که خودشان درک کنند و بدانند. این دو ویژگی (چرایی و چگونگی ) به خصوص مورد اول در افراد این نسل مشهودتر است.

  • null
    نویسنده

    استاد علی کریمی

درباره‌ی Artemis

being good is easy. awesome need practice

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *